Посетете ги...
Photobucket Photobucket
Влез

Си ја заворавив лозинката!

Latest topics
» Свадбите на славните
Црковен брак EmptyНед Јун 10, 2012 12:31 am by Cinderella

» Кумови
Црковен брак EmptyВто Апр 17, 2012 4:10 pm by Cinderella

» Невестински обувки
Црковен брак EmptyЧет Мар 29, 2012 10:43 am by Cinderella

» Предлози за аватари
Црковен брак EmptyЧет Фед 16, 2012 4:52 pm by Cinderella

» Избор на музика/песни
Црковен брак EmptyВто Фед 14, 2012 10:29 am by Cinderella

» Идеи како да ја/го побарате за жена/маж
Црковен брак EmptyНед Фед 12, 2012 5:41 pm by Cinderella

» Китенки за свадба
Црковен брак EmptyПон Окт 31, 2011 11:10 am by Cinderella

» Девер
Црковен брак EmptyПон Окт 31, 2011 11:07 am by Cinderella

» Бонбончиња за свадба
Црковен брак EmptyПон Окт 31, 2011 10:53 am by Cinderella

» Корпи за бонбончиња
Црковен брак EmptyПон Окт 31, 2011 10:40 am by Cinderella


Црковен брак

Go down

Црковен брак Empty Црковен брак

Пишување  Кармела on Саб Апр 23, 2011 3:41 pm

Дали сте или имате во план да се венчате во црква?
Колку вас тоа ви значи?Во која црква се венчавте,или во која би сакале да се венчате пред господ?

__________________________________________________
zaljubeni Две тела, една душа, поврзани засекогаш zaljubeni

Црковен брак KЦрковен брак AЦрковен брак RЦрковен брак MЦрковен брак EЦрковен брак LЦрковен брак A

Glitter Graphics
Кармела
Кармела
Администратор
Администратор

Број на мислења : 33
Локација : Во светот на љубовта

http://www.zenskitajni.com/

Вратете се на почетокот Go down

Црковен брак Empty Re: Црковен брак

Пишување  Cinderella on Саб Апр 23, 2011 3:47 pm

И јас и дечко ми, сме си верници,... и да даде господ кога и да дојде време за свадба сигурно ќе си се венчаме у црква. Сметам дека поубав благослов од господ нема. Инаку би сакала да се венчаме во црквата Св.Ѓорѓија.

__________________________________________________
Црковен брак 48Uxp1

Црковен брак CЦрковен брак IЦрковен брак NЦрковен брак DЦрковен брак EЦрковен брак RЦрковен брак EЦрковен брак LЦрковен брак LЦрковен брак A

Glitter Graphics
Cinderella
Cinderella
Администратор
Администратор

Female Број на мислења : 146
Локација : Скопје

http://vencavkaodsonistata.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот