Посетете ги...
Photobucket Photobucket
Влез

Си ја заворавив лозинката!

Latest topics
» Свадбите на славните
Пишување кирилица EmptyНед Јун 10, 2012 12:31 am by Cinderella

» Кумови
Пишување кирилица EmptyВто Апр 17, 2012 4:10 pm by Cinderella

» Невестински обувки
Пишување кирилица EmptyЧет Мар 29, 2012 10:43 am by Cinderella

» Предлози за аватари
Пишување кирилица EmptyЧет Фед 16, 2012 4:52 pm by Cinderella

» Избор на музика/песни
Пишување кирилица EmptyВто Фед 14, 2012 10:29 am by Cinderella

» Идеи како да ја/го побарате за жена/маж
Пишување кирилица EmptyНед Фед 12, 2012 5:41 pm by Cinderella

» Китенки за свадба
Пишување кирилица EmptyПон Окт 31, 2011 11:10 am by Cinderella

» Девер
Пишување кирилица EmptyПон Окт 31, 2011 11:07 am by Cinderella

» Бонбончиња за свадба
Пишување кирилица EmptyПон Окт 31, 2011 10:53 am by Cinderella

» Корпи за бонбончиња
Пишување кирилица EmptyПон Окт 31, 2011 10:40 am by Cinderella


Пишување кирилица

Go down

Пишување кирилица Empty Пишување кирилица

Пишување  Cinderella on Нед Мар 06, 2011 4:47 pm

Доколку сакате да пишувате кирилица, а незнаете како тогаш,следете ги следниве постапки.
На тулбарот од вашиот компјутер ќе го изберете и притиснете копчето EN

Пишување кирилица 1-2


и ќе изберете Македонски.

Пишување кирилица 2-3


уште еден начин: со истовремено притискање на копчињата Shift + Alt добивате пишување на кирилица, со повторното притискање се враќате на латиница.

__________________________________________________
Пишување кирилица 48Uxp1

Пишување кирилица CПишување кирилица IПишување кирилица NПишување кирилица DПишување кирилица EПишување кирилица RПишување кирилица EПишување кирилица LПишување кирилица LПишување кирилица A

Glitter Graphics
Cinderella
Cinderella
Администратор
Администратор

Female Број на мислења : 146
Локација : Скопје

http://vencavkaodsonistata.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот