Посетете ги...
Photobucket Photobucket
Влез

Си ја заворавив лозинката!

Latest topics
» Свадбите на славните
Како да поставите/смените аватар EmptyНед Јун 10, 2012 12:31 am by Cinderella

» Кумови
Како да поставите/смените аватар EmptyВто Апр 17, 2012 4:10 pm by Cinderella

» Невестински обувки
Како да поставите/смените аватар EmptyЧет Мар 29, 2012 10:43 am by Cinderella

» Предлози за аватари
Како да поставите/смените аватар EmptyЧет Фед 16, 2012 4:52 pm by Cinderella

» Избор на музика/песни
Како да поставите/смените аватар EmptyВто Фед 14, 2012 10:29 am by Cinderella

» Идеи како да ја/го побарате за жена/маж
Како да поставите/смените аватар EmptyНед Фед 12, 2012 5:41 pm by Cinderella

» Китенки за свадба
Како да поставите/смените аватар EmptyПон Окт 31, 2011 11:10 am by Cinderella

» Девер
Како да поставите/смените аватар EmptyПон Окт 31, 2011 11:07 am by Cinderella

» Бонбончиња за свадба
Како да поставите/смените аватар EmptyПон Окт 31, 2011 10:53 am by Cinderella

» Корпи за бонбончиња
Како да поставите/смените аватар EmptyПон Окт 31, 2011 10:40 am by Cinderella


Како да поставите/смените аватар

Go down

Како да поставите/смените аватар Empty Како да поставите/смените аватар

Пишување  Cinderella on Пон Мар 07, 2011 12:05 am

Во галеријата на аватарите имате предлози на сликички, исто така имате тема предлози за аватари, во која ќе имате линкови од страници каде што ќе можете да изберете аватар.

Процес за поставување на аватар од вашиот копјутер е следен:
Најпрвин отидете во својот профил (прикажано на слика 1*), потоа изберете опција аватар (заокружено на сликата со плаво 2*),потоа притиснете го копчето Choose File (заокружено на сликата со виолетово 3*), по притискањето на копчето ќе ви се отвори прозорец за пристап до вашиот комјутер, откако ќе ја најдете сликта која сакате да ја поставите за свој аватар кликнете нанејзе двапати, и автоматски ќе се вратите на подесувањата за аватар, потоа притиснете испрати, и вашиот аватар ќе биде поставен.
Како да поставите/смените аватар 1-1
Доколку веќе имате а сакате да го смените вашиот аватар, тогаш пред да ја повторите горната постапка, треба да извршите друга постапка. Најпрвин обележете го малото квадратче кое се наоѓа во левиот долен ќош на аватарот (квадратчето е прикажано на сликата - заокружено со зелено 1*), потоа преостанува само да го притиснете копчето испрати, и да ја повторите горната постапка за поставување на нов аватар.

Како да поставите/смените аватар 2


__________________________________________________
Како да поставите/смените аватар 48Uxp1

Како да поставите/смените аватар CКако да поставите/смените аватар IКако да поставите/смените аватар NКако да поставите/смените аватар DКако да поставите/смените аватар EКако да поставите/смените аватар RКако да поставите/смените аватар EКако да поставите/смените аватар LКако да поставите/смените аватар LКако да поставите/смените аватар A

Glitter Graphics
Cinderella
Cinderella
Администратор
Администратор

Female Број на мислења : 146
Локација : Скопје

http://vencavkaodsonistata.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот