Посетете ги...
Photobucket Photobucket
Влез

Си ја заворавив лозинката!

Latest topics
» Свадбите на славните
Нед Јун 10, 2012 12:31 am by Cinderella

» Кумови
Вто Апр 17, 2012 4:10 pm by Cinderella

» Невестински обувки
Чет Мар 29, 2012 10:43 am by Cinderella

» Предлози за аватари
Чет Фед 16, 2012 4:52 pm by Cinderella

» Избор на музика/песни
Вто Фед 14, 2012 10:29 am by Cinderella

» Идеи како да ја/го побарате за жена/маж
Нед Фед 12, 2012 5:41 pm by Cinderella

» Китенки за свадба
Пон Окт 31, 2011 11:10 am by Cinderella

» Девер
Пон Окт 31, 2011 11:07 am by Cinderella

» Бонбончиња за свадба
Пон Окт 31, 2011 10:53 am by Cinderella

» Корпи за бонбончиња
Пон Окт 31, 2011 10:40 am by Cinderella


Како да поставите/смените аватар

Go down

Како да поставите/смените аватар

Пишување  Cinderella on Пон Мар 07, 2011 12:05 am

Во галеријата на аватарите имате предлози на сликички, исто така имате тема предлози за аватари, во која ќе имате линкови од страници каде што ќе можете да изберете аватар.

Процес за поставување на аватар од вашиот копјутер е следен:
Најпрвин отидете во својот профил (прикажано на слика 1*), потоа изберете опција аватар (заокружено на сликата со плаво 2*),потоа притиснете го копчето Choose File (заокружено на сликата со виолетово 3*), по притискањето на копчето ќе ви се отвори прозорец за пристап до вашиот комјутер, откако ќе ја најдете сликта која сакате да ја поставите за свој аватар кликнете нанејзе двапати, и автоматски ќе се вратите на подесувањата за аватар, потоа притиснете испрати, и вашиот аватар ќе биде поставен.

Доколку веќе имате а сакате да го смените вашиот аватар, тогаш пред да ја повторите горната постапка, треба да извршите друга постапка. Најпрвин обележете го малото квадратче кое се наоѓа во левиот долен ќош на аватарот (квадратчето е прикажано на сликата - заокружено со зелено 1*), потоа преостанува само да го притиснете копчето испрати, и да ја повторите горната постапка за поставување на нов аватар.
__________________________________________________
Glitter Graphics
avatar
Cinderella
Администратор
Администратор

Female Број на мислења : 146
Локација : Скопје

Преглед на профилот на членот http://vencavkaodsonistata.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот