Посетете ги...
Photobucket Photobucket
Влез

Си ја заворавив лозинката!

Latest topics
» Свадбите на славните
Нед Јун 10, 2012 12:31 am by Cinderella

» Кумови
Вто Апр 17, 2012 4:10 pm by Cinderella

» Невестински обувки
Чет Мар 29, 2012 10:43 am by Cinderella

» Предлози за аватари
Чет Фед 16, 2012 4:52 pm by Cinderella

» Избор на музика/песни
Вто Фед 14, 2012 10:29 am by Cinderella

» Идеи како да ја/го побарате за жена/маж
Нед Фед 12, 2012 5:41 pm by Cinderella

» Китенки за свадба
Пон Окт 31, 2011 11:10 am by Cinderella

» Девер
Пон Окт 31, 2011 11:07 am by Cinderella

» Бонбончиња за свадба
Пон Окт 31, 2011 10:53 am by Cinderella

» Корпи за бонбончиња
Пон Окт 31, 2011 10:40 am by Cinderella


Како да поставите потпис/тикер

Go down

Како да поставите потпис/тикер

Пишување  Cinderella on Пон Мар 07, 2011 12:16 am

Најпрвин отидете на некоја од страните за да направите тикер, откако ќе го изготвите изберете BB Code (прикажано на сликата 1*), откако ќе ви се појави BB Code обележете го и со десен клик изберете copy(прикажано на сликата 2*).

Потоа вратете се на страницата на форумот и отидете во ПРОФИЛ (прикажано на сликата 1*), потоа одберете потпис (прикажано на сликата 2*), потоа во полето за пост со десен клик изберете PASTE (прикажано на сликата со плава линија 3*), и на крај притиснете го копчето ИСПРАТИ


Еве неколку линкови каде што можете да креирате сопствен тикер

http://daisypath.com/
http://www.magicalkingdoms.com/timers/
http://ticker.7910.org
http://distickers.com/ticker/
http://www.weddingcountdown.com/wedding-ticker.html

http://www.ezticker.com/tickers/events.html

__________________________________________________
Glitter Graphics
avatar
Cinderella
Администратор
Администратор

Female Број на мислења : 146
Локација : Скопје

Преглед на профилот на членот http://vencavkaodsonistata.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот