Посетете ги...
Photobucket Photobucket
Влез

Си ја заворавив лозинката!

Latest topics
» Свадбите на славните
Нед Јун 10, 2012 12:31 am by Cinderella

» Кумови
Вто Апр 17, 2012 4:10 pm by Cinderella

» Невестински обувки
Чет Мар 29, 2012 10:43 am by Cinderella

» Предлози за аватари
Чет Фед 16, 2012 4:52 pm by Cinderella

» Избор на музика/песни
Вто Фед 14, 2012 10:29 am by Cinderella

» Идеи како да ја/го побарате за жена/маж
Нед Фед 12, 2012 5:41 pm by Cinderella

» Китенки за свадба
Пон Окт 31, 2011 11:10 am by Cinderella

» Девер
Пон Окт 31, 2011 11:07 am by Cinderella

» Бонбончиња за свадба
Пон Окт 31, 2011 10:53 am by Cinderella

» Корпи за бонбончиња
Пон Окт 31, 2011 10:40 am by Cinderella


Како да поставите видео

Go down

Како да поставите видео

Пишување  Cinderella on Пон Мар 07, 2011 12:25 am

Најпрепорачливо е да оставате линкови во постовите наместо видео,но за ваше известување постапката за поставување на видео е следна.

Најпрво одите на страницата на којасе наоѓа видеото.Пример одбирате YOU TUBE, потоа кликате со десен клик на линкот и ја избирате опцијата COPY.

Потоа се враќате на страницата од форумот за пишување на постот. Од понудените опции го избирате копчето со сликичка од видео лента (на сликата ви е прикажано 1*)

Потоа по притискање на копчето ви се појавувамало прозорче на кое со десен клик ја избирате опцијата PASTE (полето на кое треба да се постави линкот е обележано со зелена линија 2*)

Откако ќе го поставите линкот, потребно само да го притиснете копчето ОК (обележано на сликата 3*)

По притискање на копчето ОК ќе ви се појави код во вашиот пост кој го означува видеото, одкако ќе го завршите постот по неговото испраќање, видеото ќе биде објавено во вашиот пост.

__________________________________________________
Glitter Graphics
avatar
Cinderella
Администратор
Администратор

Female Број на мислења : 146
Локација : Скопје

Преглед на профилот на членот http://vencavkaodsonistata.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот