Посетете ги...
Photobucket Photobucket
Влез

Си ја заворавив лозинката!

Latest topics
» Свадбите на славните
Фрлање на бидермаер и подвезица.... EmptyНед Јун 10, 2012 12:31 am by Cinderella

» Кумови
Фрлање на бидермаер и подвезица.... EmptyВто Апр 17, 2012 4:10 pm by Cinderella

» Невестински обувки
Фрлање на бидермаер и подвезица.... EmptyЧет Мар 29, 2012 10:43 am by Cinderella

» Предлози за аватари
Фрлање на бидермаер и подвезица.... EmptyЧет Фед 16, 2012 4:52 pm by Cinderella

» Избор на музика/песни
Фрлање на бидермаер и подвезица.... EmptyВто Фед 14, 2012 10:29 am by Cinderella

» Идеи како да ја/го побарате за жена/маж
Фрлање на бидермаер и подвезица.... EmptyНед Фед 12, 2012 5:41 pm by Cinderella

» Китенки за свадба
Фрлање на бидермаер и подвезица.... EmptyПон Окт 31, 2011 11:10 am by Cinderella

» Девер
Фрлање на бидермаер и подвезица.... EmptyПон Окт 31, 2011 11:07 am by Cinderella

» Бонбончиња за свадба
Фрлање на бидермаер и подвезица.... EmptyПон Окт 31, 2011 10:53 am by Cinderella

» Корпи за бонбончиња
Фрлање на бидермаер и подвезица.... EmptyПон Окт 31, 2011 10:40 am by Cinderella


Фрлање на бидермаер и подвезица....

Go down

Фрлање на бидермаер и подвезица.... Empty Фрлање на бидермаер и подвезица....

Пишување  Cinderella on Пет Апр 22, 2011 10:43 pm

Какво е вашето мислење за ови два адеата?Дали сте фрлале бидермаер и подвезица, или пак ако не сте мажени, дали некогаш сте фатиле бидермаер? И какво е вашето мислење за тоа што машките стојат за бидермаер?


Сеуште не сум мажена но ќе одговорам на неколку прашања.
Во врска со местењето на бидермаер, никогаш не би местела, нека биде среќата дента на кого му е пишана. Истата радост и среќа ќе го има и таа на која би и го местела или таа што навистина со среќа го фатила ( дури мислам дека никогаш лично јас не би можела да бидам среќна доколку некој би ми го фрлил намерно - а тоа да го знам )
Стоењето на машки ама воопшто не ми се допаѓа, и знам дека кога ќе правам свадба на музиката има да и кажам да најави дека е само за женски, а ако има и машки нема да го фрлам се додека не се тргнат,ќе чекам, дури и не би го фрлила, би направила финта некоја после во играње или нешто слично само машко да не го фати.
ПОДВЕЗИЦА- се почест адет во Македонија. Можеби е ова лекот машките повеќе да не стојат за бидермаер Интересен адет, само што лично јас ако би го правела-тоа би било со согласност од сопругот (бидејќи прво треба и негова желба за тоа, а и негова е свадбата не само моја), а и кога би имала согласност од сопругот, подвезицата би ја закачила доле на зглобот од ногата, и со рака да ја извади сопругот, како кога девер обува чевла.
За фаќање бидермаер мојот омилен дел од свадбата другарките почнаа експерт да ме викаат зошто до сега од 7 свадби во последниве 2 години имам фатено 4 бидермаери + еден подарено на братучетка ( бидејќи никогаш нема фатено, а и пред чинот искоментира: јас воопшто не застанувам, штом ти стоиш теорија нема да фати некој друг ) Така да не верувам во тоа кој ќе го фати нареден е, инаку навистина уживам во тој чин, не верувам дека постои девојка која не би посакала да го фати. Не сакам тепачки околу бидермаери во еден случај каде што јас и кумата (ќерка на кумот) го фативме го пуштив бидејќи е кума, но во друг случај каде јас и машко фативме е 2-3 минути стоев ама на машко не пуштам - зошто не му е местото да стои за бидермаер.

__________________________________________________
Фрлање на бидермаер и подвезица.... 48Uxp1

Фрлање на бидермаер и подвезица.... CФрлање на бидермаер и подвезица.... IФрлање на бидермаер и подвезица.... NФрлање на бидермаер и подвезица.... DФрлање на бидермаер и подвезица.... EФрлање на бидермаер и подвезица.... RФрлање на бидермаер и подвезица.... EФрлање на бидермаер и подвезица.... LФрлање на бидермаер и подвезица.... LФрлање на бидермаер и подвезица.... A

Glitter Graphics
Cinderella
Cinderella
Администратор
Администратор

Female Број на мислења : 146
Локација : Скопје

http://vencavkaodsonistata.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот