Посетете ги...
Photobucket Photobucket
Влез

Си ја заворавив лозинката!

Latest topics
» Свадбите на славните
Свадбени адети,обичаи,верувања... EmptyНед Јун 10, 2012 12:31 am by Cinderella

» Кумови
Свадбени адети,обичаи,верувања... EmptyВто Апр 17, 2012 4:10 pm by Cinderella

» Невестински обувки
Свадбени адети,обичаи,верувања... EmptyЧет Мар 29, 2012 10:43 am by Cinderella

» Предлози за аватари
Свадбени адети,обичаи,верувања... EmptyЧет Фед 16, 2012 4:52 pm by Cinderella

» Избор на музика/песни
Свадбени адети,обичаи,верувања... EmptyВто Фед 14, 2012 10:29 am by Cinderella

» Идеи како да ја/го побарате за жена/маж
Свадбени адети,обичаи,верувања... EmptyНед Фед 12, 2012 5:41 pm by Cinderella

» Китенки за свадба
Свадбени адети,обичаи,верувања... EmptyПон Окт 31, 2011 11:10 am by Cinderella

» Девер
Свадбени адети,обичаи,верувања... EmptyПон Окт 31, 2011 11:07 am by Cinderella

» Бонбончиња за свадба
Свадбени адети,обичаи,верувања... EmptyПон Окт 31, 2011 10:53 am by Cinderella

» Корпи за бонбончиња
Свадбени адети,обичаи,верувања... EmptyПон Окт 31, 2011 10:40 am by Cinderella


Свадбени адети,обичаи,верувања...

Go down

Свадбени адети,обичаи,верувања... Empty Свадбени адети,обичаи,верувања...

Пишување  Cinderella on Саб Апр 23, 2011 12:43 am

Какви се обичаи,адети,верувања познавате во врска со младенците? Какво е вашето мислење/сваќање кон ни? Далии кои обичаи ги имавте на вашата свадба?

Мене најинтересен адет ми е велешкиот МАВИЛЕ
А бидејќи имам многу роднини и во Србија и доста пати одам и на српски свадби можам да речам дека ми се свиѓа нивниот адет каде што младоженецот мора прво да го погоди јаболкото коему е на дрво закачено за да може да влезе по невестата.

__________________________________________________
Свадбени адети,обичаи,верувања... 48Uxp1

Свадбени адети,обичаи,верувања... CСвадбени адети,обичаи,верувања... IСвадбени адети,обичаи,верувања... NСвадбени адети,обичаи,верувања... DСвадбени адети,обичаи,верувања... EСвадбени адети,обичаи,верувања... RСвадбени адети,обичаи,верувања... EСвадбени адети,обичаи,верувања... LСвадбени адети,обичаи,верувања... LСвадбени адети,обичаи,верувања... A

Glitter Graphics
Cinderella
Cinderella
Администратор
Администратор

Female Број на мислења : 146
Локација : Скопје

http://vencavkaodsonistata.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот