Посетете ги...
Photobucket Photobucket
Влез

Си ја заворавив лозинката!

Latest topics
» Свадбите на славните
Венчавка во матично EmptyНед Јун 10, 2012 12:31 am by Cinderella

» Кумови
Венчавка во матично EmptyВто Апр 17, 2012 4:10 pm by Cinderella

» Невестински обувки
Венчавка во матично EmptyЧет Мар 29, 2012 10:43 am by Cinderella

» Предлози за аватари
Венчавка во матично EmptyЧет Фед 16, 2012 4:52 pm by Cinderella

» Избор на музика/песни
Венчавка во матично EmptyВто Фед 14, 2012 10:29 am by Cinderella

» Идеи како да ја/го побарате за жена/маж
Венчавка во матично EmptyНед Фед 12, 2012 5:41 pm by Cinderella

» Китенки за свадба
Венчавка во матично EmptyПон Окт 31, 2011 11:10 am by Cinderella

» Девер
Венчавка во матично EmptyПон Окт 31, 2011 11:07 am by Cinderella

» Бонбончиња за свадба
Венчавка во матично EmptyПон Окт 31, 2011 10:53 am by Cinderella

» Корпи за бонбончиња
Венчавка во матично EmptyПон Окт 31, 2011 10:40 am by Cinderella


Венчавка во матично

Go down

Венчавка во матично Empty Венчавка во матично

Пишување  Кармела on Саб Апр 23, 2011 1:07 am

Каде се венчавте и ја озаконивте вашата врска пред законот?
Ваши искуства со закажувањето на датата за вашата свадба,потребни документи,процедури,обичаи......

__________________________________________________
zaljubeni Две тела, една душа, поврзани засекогаш zaljubeni

Венчавка во матично KВенчавка во матично AВенчавка во матично RВенчавка во матично MВенчавка во матично EВенчавка во матично LВенчавка во матично A

Glitter Graphics
Кармела
Кармела
Администратор
Администратор

Број на мислења : 33
Локација : Во светот на љубовта

http://www.zenskitajni.com/

Вратете се на почетокот Go down

Венчавка во матично Empty Re: Венчавка во матично

Пишување  Cinderella on Саб Апр 23, 2011 10:13 am

Потребна документација за во матично:

1. Лична карта или пасош (за идентификација)
2. Извод од матична книга на родени од идните брачни другари
3. Барање за издавање на извод од матична книга на венчани (Барање)
4. 100 ден. административна такса (Уплатница)
5. Уплата од 50 ден. на жиро-сметката на Управата за водење на матичните книги (Уплатница)


НАПОМЕНА: За странски државјанин потребни се: Копија од пасош, уверение за слободна брачна состојба и потврда дека не постојат законски пречки за странецот да склучи брак во Република Македонија.

__________________________________________________
Венчавка во матично 48Uxp1

Венчавка во матично CВенчавка во матично IВенчавка во матично NВенчавка во матично DВенчавка во матично EВенчавка во матично RВенчавка во матично EВенчавка во матично LВенчавка во матично LВенчавка во матично A

Glitter Graphics
Cinderella
Cinderella
Администратор
Администратор

Female Број на мислења : 146
Локација : Скопје

http://vencavkaodsonistata.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Венчавка во матично Empty Re: Венчавка во матично

Пишување  kalinaaa on Сре Јун 08, 2011 8:44 pm

И многу важно ИЗВОДОТ ДА НЕ Е ПОСТАР ОД 6 МЕСЕЦИ :)

kalinaaa
Нов член
Нов член

Број на мислења : 2

Вратете се на почетокот Go down

Венчавка во матично Empty Re: Венчавка во матично

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот