Посетете ги...
Photobucket Photobucket
Влез

Си ја заворавив лозинката!

Latest topics
» Свадбите на славните
Кое презиме го избравте или ќе го изберете при стапување во брак? EmptyНед Јун 10, 2012 12:31 am by Cinderella

» Кумови
Кое презиме го избравте или ќе го изберете при стапување во брак? EmptyВто Апр 17, 2012 4:10 pm by Cinderella

» Невестински обувки
Кое презиме го избравте или ќе го изберете при стапување во брак? EmptyЧет Мар 29, 2012 10:43 am by Cinderella

» Предлози за аватари
Кое презиме го избравте или ќе го изберете при стапување во брак? EmptyЧет Фед 16, 2012 4:52 pm by Cinderella

» Избор на музика/песни
Кое презиме го избравте или ќе го изберете при стапување во брак? EmptyВто Фед 14, 2012 10:29 am by Cinderella

» Идеи како да ја/го побарате за жена/маж
Кое презиме го избравте или ќе го изберете при стапување во брак? EmptyНед Фед 12, 2012 5:41 pm by Cinderella

» Китенки за свадба
Кое презиме го избравте или ќе го изберете при стапување во брак? EmptyПон Окт 31, 2011 11:10 am by Cinderella

» Девер
Кое презиме го избравте или ќе го изберете при стапување во брак? EmptyПон Окт 31, 2011 11:07 am by Cinderella

» Бонбончиња за свадба
Кое презиме го избравте или ќе го изберете при стапување во брак? EmptyПон Окт 31, 2011 10:53 am by Cinderella

» Корпи за бонбончиња
Кое презиме го избравте или ќе го изберете при стапување во брак? EmptyПон Окт 31, 2011 10:40 am by Cinderella


Кое презиме го избравте или ќе го изберете при стапување во брак?

Go down

Кое презиме го избравте или ќе го изберете при стапување во брак? Empty Кое презиме го избравте или ќе го изберете при стапување во брак?

Пишување  Cinderella on Саб Апр 23, 2011 10:27 am

Кое презиме го избравте или ќе го изберете при стапување во брак? И зошто?

II . ПРАВА И ДОЛЖНОСТИ НА БРАЧНИТЕ ДРУГАРИ
Член 31
При склучувањето на бракот, брачните другари можат да се спогодат
да го земат за презиме презимето на едниот или на другиот брачен другар
или секој да го задржи своето презиме или секој од нив на своето презиме
да го додаде презимето на другиот брачен другар или едниот брачен другарда го земе презимето на другиот брачен другар и на тоа презиме да му го
додаде своето презиме.

__________________________________________________
Кое презиме го избравте или ќе го изберете при стапување во брак? 48Uxp1

Кое презиме го избравте или ќе го изберете при стапување во брак? CКое презиме го избравте или ќе го изберете при стапување во брак? IКое презиме го избравте или ќе го изберете при стапување во брак? NКое презиме го избравте или ќе го изберете при стапување во брак? DКое презиме го избравте или ќе го изберете при стапување во брак? EКое презиме го избравте или ќе го изберете при стапување во брак? RКое презиме го избравте или ќе го изберете при стапување во брак? EКое презиме го избравте или ќе го изберете при стапување во брак? LКое презиме го избравте или ќе го изберете при стапување во брак? LКое презиме го избравте или ќе го изберете при стапување во брак? A

Glitter Graphics
Cinderella
Cinderella
Администратор
Администратор

Female Број на мислења : 146
Локација : Скопје

http://vencavkaodsonistata.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот