Посетете ги...
Photobucket Photobucket
Влез

Си ја заворавив лозинката!

Latest topics
» Свадбите на славните
Нед Јун 10, 2012 12:31 am by Cinderella

» Кумови
Вто Апр 17, 2012 4:10 pm by Cinderella

» Невестински обувки
Чет Мар 29, 2012 10:43 am by Cinderella

» Предлози за аватари
Чет Фед 16, 2012 4:52 pm by Cinderella

» Избор на музика/песни
Вто Фед 14, 2012 10:29 am by Cinderella

» Идеи како да ја/го побарате за жена/маж
Нед Фед 12, 2012 5:41 pm by Cinderella

» Китенки за свадба
Пон Окт 31, 2011 11:10 am by Cinderella

» Девер
Пон Окт 31, 2011 11:07 am by Cinderella

» Бонбончиња за свадба
Пон Окт 31, 2011 10:53 am by Cinderella

» Корпи за бонбончиња
Пон Окт 31, 2011 10:40 am by Cinderella


Кое презиме го избравте или ќе го изберете при стапување во брак?

Go down

Кое презиме го избравте или ќе го изберете при стапување во брак?

Пишување  Cinderella on Саб Апр 23, 2011 10:27 am

Кое презиме го избравте или ќе го изберете при стапување во брак? И зошто?

II . ПРАВА И ДОЛЖНОСТИ НА БРАЧНИТЕ ДРУГАРИ
Член 31
При склучувањето на бракот, брачните другари можат да се спогодат
да го земат за презиме презимето на едниот или на другиот брачен другар
или секој да го задржи своето презиме или секој од нив на своето презиме
да го додаде презимето на другиот брачен другар или едниот брачен другарда го земе презимето на другиот брачен другар и на тоа презиме да му го
додаде своето презиме.

__________________________________________________
Glitter Graphics
avatar
Cinderella
Администратор
Администратор

Female Број на мислења : 146
Локација : Скопје

Преглед на профилот на членот http://vencavkaodsonistata.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот