Посетете ги...
Photobucket Photobucket
Влез

Си ја заворавив лозинката!

Latest topics
» Свадбите на славните
Нед Јун 10, 2012 12:31 am by Cinderella

» Кумови
Вто Апр 17, 2012 4:10 pm by Cinderella

» Невестински обувки
Чет Мар 29, 2012 10:43 am by Cinderella

» Предлози за аватари
Чет Фед 16, 2012 4:52 pm by Cinderella

» Избор на музика/песни
Вто Фед 14, 2012 10:29 am by Cinderella

» Идеи како да ја/го побарате за жена/маж
Нед Фед 12, 2012 5:41 pm by Cinderella

» Китенки за свадба
Пон Окт 31, 2011 11:10 am by Cinderella

» Девер
Пон Окт 31, 2011 11:07 am by Cinderella

» Бонбончиња за свадба
Пон Окт 31, 2011 10:53 am by Cinderella

» Корпи за бонбончиња
Пон Окт 31, 2011 10:40 am by Cinderella


Идеална возраст за брак

Go down

Идеална возраст за брак

Пишување  Cinderella on Саб Апр 23, 2011 11:06 am

Според вас која возраст на мажот и жената е идеална за брак?


Според мене за жената е најдобро да стане мајка од 20-25 година, бидејќи имам доста и читано и слушано од блиски луѓе дека девојките во тој период најлесно ја поминуваат бременоста. Дури неодамна дознав дека девојките над 26 се сметаат во болниците за староротки.
За разлика пак, за машките сметам дек од 25-26 до 30-31 година е најдобро да стапат во брак.Бидејќи доста поминале во животот, имале време и факултет да завршат, и работа да најдат, да се опремат за почеток на нов живот, и целосно да ја оформат својата личност.

__________________________________________________
Glitter Graphics
avatar
Cinderella
Администратор
Администратор

Female Број на мислења : 146
Локација : Скопје

Преглед на профилот на членот http://vencavkaodsonistata.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот