Посетете ги...
Photobucket Photobucket
Влез

Си ја заворавив лозинката!

Latest topics
» Свадбите на славните
Идеална возраст за брак EmptyНед Јун 10, 2012 12:31 am by Cinderella

» Кумови
Идеална возраст за брак EmptyВто Апр 17, 2012 4:10 pm by Cinderella

» Невестински обувки
Идеална возраст за брак EmptyЧет Мар 29, 2012 10:43 am by Cinderella

» Предлози за аватари
Идеална возраст за брак EmptyЧет Фед 16, 2012 4:52 pm by Cinderella

» Избор на музика/песни
Идеална возраст за брак EmptyВто Фед 14, 2012 10:29 am by Cinderella

» Идеи како да ја/го побарате за жена/маж
Идеална возраст за брак EmptyНед Фед 12, 2012 5:41 pm by Cinderella

» Китенки за свадба
Идеална возраст за брак EmptyПон Окт 31, 2011 11:10 am by Cinderella

» Девер
Идеална возраст за брак EmptyПон Окт 31, 2011 11:07 am by Cinderella

» Бонбончиња за свадба
Идеална возраст за брак EmptyПон Окт 31, 2011 10:53 am by Cinderella

» Корпи за бонбончиња
Идеална возраст за брак EmptyПон Окт 31, 2011 10:40 am by Cinderella


Идеална возраст за брак

Go down

Идеална возраст за брак Empty Идеална возраст за брак

Пишување  Cinderella on Саб Апр 23, 2011 11:06 am

Според вас која возраст на мажот и жената е идеална за брак?


Според мене за жената е најдобро да стане мајка од 20-25 година, бидејќи имам доста и читано и слушано од блиски луѓе дека девојките во тој период најлесно ја поминуваат бременоста. Дури неодамна дознав дека девојките над 26 се сметаат во болниците за староротки.
За разлика пак, за машките сметам дек од 25-26 до 30-31 година е најдобро да стапат во брак.Бидејќи доста поминале во животот, имале време и факултет да завршат, и работа да најдат, да се опремат за почеток на нов живот, и целосно да ја оформат својата личност.

__________________________________________________
Идеална возраст за брак 48Uxp1

Идеална возраст за брак CИдеална возраст за брак IИдеална возраст за брак NИдеална возраст за брак DИдеална возраст за брак EИдеална возраст за брак RИдеална возраст за брак EИдеална возраст за брак LИдеална возраст за брак LИдеална возраст за брак A

Glitter Graphics
Cinderella
Cinderella
Администратор
Администратор

Female Број на мислења : 146
Локација : Скопје

http://vencavkaodsonistata.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот