Посетете ги...
Photobucket Photobucket
Влез

Си ја заворавив лозинката!

Latest topics
» Свадбите на славните
Старосватица EmptyНед Јун 10, 2012 12:31 am by Cinderella

» Кумови
Старосватица EmptyВто Апр 17, 2012 4:10 pm by Cinderella

» Невестински обувки
Старосватица EmptyЧет Мар 29, 2012 10:43 am by Cinderella

» Предлози за аватари
Старосватица EmptyЧет Фед 16, 2012 4:52 pm by Cinderella

» Избор на музика/песни
Старосватица EmptyВто Фед 14, 2012 10:29 am by Cinderella

» Идеи како да ја/го побарате за жена/маж
Старосватица EmptyНед Фед 12, 2012 5:41 pm by Cinderella

» Китенки за свадба
Старосватица EmptyПон Окт 31, 2011 11:10 am by Cinderella

» Девер
Старосватица EmptyПон Окт 31, 2011 11:07 am by Cinderella

» Бонбончиња за свадба
Старосватица EmptyПон Окт 31, 2011 10:53 am by Cinderella

» Корпи за бонбончиња
Старосватица EmptyПон Окт 31, 2011 10:40 am by Cinderella


Старосватица

Go down

Старосватица Empty Старосватица

Пишување  Cinderella on Саб Апр 23, 2011 11:16 am

Општа тема за старосватица...., кого избравте, кои се адетите?

__________________________________________________
Старосватица 48Uxp1

Старосватица CСтаросватица IСтаросватица NСтаросватица DСтаросватица EСтаросватица RСтаросватица EСтаросватица LСтаросватица LСтаросватица A

Glitter Graphics
Cinderella
Cinderella
Администратор
Администратор

Female Број на мислења : 146
Локација : Скопје

http://vencavkaodsonistata.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Старосватица Empty Re: Старосватица

Пишување  Cucika on Вто Јун 14, 2011 12:32 am

Ако знаете некои адети кажувајте, јас се спремам, оваа недела регистрација а за две недели свадба. Ќе бидам старосватица и пресреќна сум. Се надевам нема да пропуштам некој обичај иако како што ми изгледа и нема многу баш за старосватиците podarok

Cucika
Администратор
Администратор

Број на мислења : 3

Вратете се на почетокот Go down

Старосватица Empty Re: Старосватица

Пишување  Cinderella on Вто Јун 14, 2011 9:17 am

Епа да си поминеш убаво на свадбата pee
Нема некои посебни адети за старосватица, по договор со невестата, дали треба или не да се оди претходно кај младоженецот (па заедно со него по невеста), потоа кај невестата дарување, во матично стандардно прашања-одговори-потпис, потоа за во црква ќе ти треба матерјал за врзување од кој невестата поисле ќе треба да си сошие нешто за носење, и ќе ти требаат две свеќи за венчавање.Во црвка стандард менување круни и бурми, и после у ресторан на влез стоите и чеката да наздравите со шампањско кога ќе влезат младенците, и кога ќе го нагласат орото за старосватицата-што ќе треба ти да го поведеш друго ништо нема.

__________________________________________________
Старосватица 48Uxp1

Старосватица CСтаросватица IСтаросватица NСтаросватица DСтаросватица EСтаросватица RСтаросватица EСтаросватица LСтаросватица LСтаросватица A

Glitter Graphics
Cinderella
Cinderella
Администратор
Администратор

Female Број на мислења : 146
Локација : Скопје

http://vencavkaodsonistata.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Старосватица Empty Re: Старосватица

Пишување  Кармела on Вто Јун 14, 2011 9:57 pm

Јас еднаш бев старосватица,улогата е супер.Меѓу главните си а немаш посебни обврски.
Само нешто да надополнам,во матично и црква се останува покрај младенците сите што ќе им честитаат на младенците ќе честитаат и на кумовите и старосватовите.И каде невестата таму ти.А да обавезно да носиш важечка лична карта.Ако уште нешто те интересира слободно прашај.
Cucika немој да му ја мислиш и најубаво да си поминеш,па после да ни пишеш впечатоци juhu

__________________________________________________
zaljubeni Две тела, една душа, поврзани засекогаш zaljubeni

Старосватица KСтаросватица AСтаросватица RСтаросватица MСтаросватица EСтаросватица LСтаросватица A

Glitter Graphics
Кармела
Кармела
Администратор
Администратор

Број на мислења : 33
Локација : Во светот на љубовта

http://www.zenskitajni.com/

Вратете се на почетокот Go down

Старосватица Empty Re: Старосватица

Пишување  Cinderella on Сре Јун 15, 2011 1:16 am

Кармела напиша:Cucika немој да му ја мислиш и најубаво да си поминеш,па после да ни пишеш впечатоци juhu
јас таму ќе и се смејам ако згреши нешто :P се шалам stolce

__________________________________________________
Старосватица 48Uxp1

Старосватица CСтаросватица IСтаросватица NСтаросватица DСтаросватица EСтаросватица RСтаросватица EСтаросватица LСтаросватица LСтаросватица A

Glitter Graphics
Cinderella
Cinderella
Администратор
Администратор

Female Број на мислења : 146
Локација : Скопје

http://vencavkaodsonistata.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Старосватица Empty Re: Старосватица

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот