Посетете ги...
Photobucket Photobucket
Влез

Си ја заворавив лозинката!

Latest topics
» Свадбите на славните
Боја на свадбата EmptyНед Јун 10, 2012 12:31 am by Cinderella

» Кумови
Боја на свадбата EmptyВто Апр 17, 2012 4:10 pm by Cinderella

» Невестински обувки
Боја на свадбата EmptyЧет Мар 29, 2012 10:43 am by Cinderella

» Предлози за аватари
Боја на свадбата EmptyЧет Фед 16, 2012 4:52 pm by Cinderella

» Избор на музика/песни
Боја на свадбата EmptyВто Фед 14, 2012 10:29 am by Cinderella

» Идеи како да ја/го побарате за жена/маж
Боја на свадбата EmptyНед Фед 12, 2012 5:41 pm by Cinderella

» Китенки за свадба
Боја на свадбата EmptyПон Окт 31, 2011 11:10 am by Cinderella

» Девер
Боја на свадбата EmptyПон Окт 31, 2011 11:07 am by Cinderella

» Бонбончиња за свадба
Боја на свадбата EmptyПон Окт 31, 2011 10:53 am by Cinderella

» Корпи за бонбончиња
Боја на свадбата EmptyПон Окт 31, 2011 10:40 am by Cinderella


Боја на свадбата

Go down

Боја на свадбата Empty Боја на свадбата

Пишување  Cinderella on Саб Апр 23, 2011 11:22 am

Дали бојата на свадбата ја избравте сами? Кој боја ја избравте? Дали беше една, или повеќе бои?
Какви комбинации правевте?

__________________________________________________
Боја на свадбата 48Uxp1

Боја на свадбата CБоја на свадбата IБоја на свадбата NБоја на свадбата DБоја на свадбата EБоја на свадбата RБоја на свадбата EБоја на свадбата LБоја на свадбата LБоја на свадбата A

Glitter Graphics
Cinderella
Cinderella
Администратор
Администратор

Female Број на мислења : 146
Локација : Скопје

http://vencavkaodsonistata.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Боја на свадбата Empty Re: Боја на свадбата

Пишување  Венчавка од бајките on Пон Јун 06, 2011 12:06 pm

Бојата која ја симболизира свадбата,бела со комбинација на розево,крем,сиво.
Но убаво би било да биде и малку повесело пример жолто,црвено...
Венчавка од бајките
Венчавка од бајките
Нов член
Нов член

Број на мислења : 4

Вратете се на почетокот Go down

Боја на свадбата Empty Re: Боја на свадбата

Пишување  Кармела on Чет Јун 09, 2011 11:18 am

Изборот на бојата беше моја.Бои кои ги сакам и носам.Ја одбрав розево-виолетовата како основна боја покрај белата за украсување,покани,шминка, освен во ресторанот.Тоа ќе ме чинеше,или треба помош која тогаш неможев да ја организирам.
Мислам дека тоа е основно да се одбере бојата ,а потоа да се оди на сите други детали.

__________________________________________________
zaljubeni Две тела, една душа, поврзани засекогаш zaljubeni

Боја на свадбата KБоја на свадбата AБоја на свадбата RБоја на свадбата MБоја на свадбата EБоја на свадбата LБоја на свадбата A

Glitter Graphics
Кармела
Кармела
Администратор
Администратор

Број на мислења : 33
Локација : Во светот на љубовта

http://www.zenskitajni.com/

Вратете се на почетокот Go down

Боја на свадбата Empty Re: Боја на свадбата

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот