Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Посетете ги...
Photobucket Photobucket
Влез

Си ја заворавив лозинката!

Latest topics
» Свадбите на славните
Како да поставите видео EmptyНед Јун 10, 2012 12:31 am by Cinderella

» Кумови
Како да поставите видео EmptyВто Апр 17, 2012 4:10 pm by Cinderella

» Невестински обувки
Како да поставите видео EmptyЧет Мар 29, 2012 10:43 am by Cinderella

» Предлози за аватари
Како да поставите видео EmptyЧет Фед 16, 2012 4:52 pm by Cinderella

» Избор на музика/песни
Како да поставите видео EmptyВто Фед 14, 2012 10:29 am by Cinderella

» Идеи како да ја/го побарате за жена/маж
Како да поставите видео EmptyНед Фед 12, 2012 5:41 pm by Cinderella

» Китенки за свадба
Како да поставите видео EmptyПон Окт 31, 2011 11:10 am by Cinderella

» Девер
Како да поставите видео EmptyПон Окт 31, 2011 11:07 am by Cinderella

» Бонбончиња за свадба
Како да поставите видео EmptyПон Окт 31, 2011 10:53 am by Cinderella

» Корпи за бонбончиња
Како да поставите видео EmptyПон Окт 31, 2011 10:40 am by Cinderella


Како да поставите видео

Go down

Како да поставите видео Empty Како да поставите видео

Пишување  Cinderella Пон Мар 07, 2011 12:25 am

Најпрепорачливо е да оставате линкови во постовите наместо видео,но за ваше известување постапката за поставување на видео е следна.

Најпрво одите на страницата на којасе наоѓа видеото.Пример одбирате YOU TUBE, потоа кликате со десен клик на линкот и ја избирате опцијата COPY.
Како да поставите видео 1-3
Потоа се враќате на страницата од форумот за пишување на постот. Од понудените опции го избирате копчето со сликичка од видео лента (на сликата ви е прикажано 1*)

Потоа по притискање на копчето ви се појавувамало прозорче на кое со десен клик ја избирате опцијата PASTE (полето на кое треба да се постави линкот е обележано со зелена линија 2*)

Откако ќе го поставите линкот, потребно само да го притиснете копчето ОК (обележано на сликата 3*)
Како да поставите видео Vid
По притискање на копчето ОК ќе ви се појави код во вашиот пост кој го означува видеото, одкако ќе го завршите постот по неговото испраќање, видеото ќе биде објавено во вашиот пост.
Cinderella
Cinderella
Администратор
Администратор

Female Број на мислења : 146
Локација : Скопје

https://vencavkaodsonistata.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот