Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Посетете ги...
Photobucket Photobucket
Влез

Си ја заворавив лозинката!

Latest topics
» Свадбите на славните
Свадбени случки EmptyНед Јун 10, 2012 12:31 am by Cinderella

» Кумови
Свадбени случки EmptyВто Апр 17, 2012 4:10 pm by Cinderella

» Невестински обувки
Свадбени случки EmptyЧет Мар 29, 2012 10:43 am by Cinderella

» Предлози за аватари
Свадбени случки EmptyЧет Фед 16, 2012 4:52 pm by Cinderella

» Избор на музика/песни
Свадбени случки EmptyВто Фед 14, 2012 10:29 am by Cinderella

» Идеи како да ја/го побарате за жена/маж
Свадбени случки EmptyНед Фед 12, 2012 5:41 pm by Cinderella

» Китенки за свадба
Свадбени случки EmptyПон Окт 31, 2011 11:10 am by Cinderella

» Девер
Свадбени случки EmptyПон Окт 31, 2011 11:07 am by Cinderella

» Бонбончиња за свадба
Свадбени случки EmptyПон Окт 31, 2011 10:53 am by Cinderella

» Корпи за бонбончиња
Свадбени случки EmptyПон Окт 31, 2011 10:40 am by Cinderella


Свадбени случки

3 posters

Go down

Свадбени случки Empty Свадбени случки

Пишување  Кармела Саб Апр 23, 2011 12:42 am

Ако на вашата свадба или на некоја што сте присуствувале сте биле присутни на некоја необична случка било интересна,смешна или непријатна и лоша,да ја споделиме и слатко да се насмееме.
Свадбениот ден е прилично еуфоричен па можни се секакви случувања од среќни и помалку среќни.

Сте закасниле во матично,црква,сте заборавиле нешто дома,некој гостин направил нешто интерено или не многу пријатно......
Може и слика ако имате сте стигнале да сликате во тој момент luda
Кармела
Кармела
Администратор
Администратор

Број на мислења : 33
Локација : Во светот на љубовта

http://www.zenskitajni.com/

Вратете се на почетокот Go down

Свадбени случки Empty Re: Свадбени случки

Пишување  Zaljubena Пет Јун 10, 2011 1:15 pm

Ова е вистинска приказна за грчка венчавка која се одржала во градот Асторија, Њујорк. За настанот пишувале и локалните списанија, а и Џеј Лено го спомена во своето шоу. Иако постара, вреди да се сподели и прочита.Станува збор за голема венчавка со 600 гости. На приемот, по самиот чин на венчавање, младоженецот се качил на бината и на микрофон се обратил на гостите.

Тој им се заблагодарил на сите кои дошле, а многу допатувале дури и од Грција, и на пружената поддршка на почетокот од нивниот заеднички живот.

Посебно сакал да се заблагодари на семејството на неговата сопруга, и на шутата кој им овозможил таков величествен прием. Во знак на благодарност кон сите, тој подготвил подароци за секој од нив.

Од долната страна на столчето на сите гости, вклучувајќи ги и младенците, имало залепен коверт. Тој им кажал дека тоа е подарок од нив и ги поканил да го отворат.

Во секој луксузен коверт (изработен од дебела хартија окер боја) имало фотографија од неговата нововенчана сопруга како се секса со кумот.

Младоженецот почнал да се сомнева во нив уште неколку недели порано и изнајмил приватен детектив да ги следи.

После некое време тишина и откако ја набљудувал реакцијата на присутните, се обратил кон запрепастената маса луѓе:

“Јас си одам, а вие продолжете да славите со оваа о*оспија“. Утредента поднел барање за развод.

Повеќето луѓе би се откажале од венчавката во истиот момент кога би дознале дека партнерот ги изневерил, но овој фраер ја продолжил парадата како се’ да е во најдобар ред.

Неговата одмазда:

Родителите на невестата платиле $92.000 долари за венчавката и прием на 600 гости, а најдобро од се' е што ја посрамил и невестата и кумот пред 600 пријатели и членови на семејството. Баш имал срце, зар не?! Ама...кој како си ја наредил!
Zaljubena
Zaljubena
Нов член
Нов член

Број на мислења : 4

Вратете се на почетокот Go down

Свадбени случки Empty Re: Свадбени случки

Пишување  Cucika Саб Јун 11, 2011 10:27 am

хаххаах закон, алал да му е на младоженецот haha haha haha

Cucika
Администратор
Администратор

Број на мислења : 3

Вратете се на почетокот Go down

Свадбени случки Empty Re: Свадбени случки

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот