Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Посетете ги...
Photobucket Photobucket
Влез

Си ја заворавив лозинката!

Latest topics
» Свадбите на славните
Девер EmptyНед Јун 10, 2012 12:31 am by Cinderella

» Кумови
Девер EmptyВто Апр 17, 2012 4:10 pm by Cinderella

» Невестински обувки
Девер EmptyЧет Мар 29, 2012 10:43 am by Cinderella

» Предлози за аватари
Девер EmptyЧет Фед 16, 2012 4:52 pm by Cinderella

» Избор на музика/песни
Девер EmptyВто Фед 14, 2012 10:29 am by Cinderella

» Идеи како да ја/го побарате за жена/маж
Девер EmptyНед Фед 12, 2012 5:41 pm by Cinderella

» Китенки за свадба
Девер EmptyПон Окт 31, 2011 11:10 am by Cinderella

» Девер
Девер EmptyПон Окт 31, 2011 11:07 am by Cinderella

» Бонбончиња за свадба
Девер EmptyПон Окт 31, 2011 10:53 am by Cinderella

» Корпи за бонбончиња
Девер EmptyПон Окт 31, 2011 10:40 am by Cinderella


Девер

2 posters

Go down

Девер Empty Девер

Пишување  Cinderella Саб Апр 23, 2011 11:15 am

Општа тема за девер...., кого избравте, кои се адетите?
Cinderella
Cinderella
Администратор
Администратор

Female Број на мислења : 146
Локација : Скопје

https://vencavkaodsonistata.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Девер Empty Re: Девер

Пишување  Кармела Вто Јун 14, 2011 10:01 pm

Од она јас што знам е дека девер е брат или братучет на младоженецот,ако евентуално нема тогаш другар негов.
Нас девер ни беше братот на мм.Тој ми ги донесе кондурите во соба,трипати ми стави пари.Деверушата му врзуваше машна на рака и тој успеа да ја превари и ја бакна.Вака бил адетот деверушата до три пати треба исправно да му ја врзе машната,а деверот треба да проба да ја баци,а деверушата да избегне со благ шамар во лице да му удри. haha
Кармела
Кармела
Администратор
Администратор

Број на мислења : 33
Локација : Во светот на љубовта

http://www.zenskitajni.com/

Вратете се на почетокот Go down

Девер Empty Re: Девер

Пишување  Cinderella Пон Окт 31, 2011 11:07 am

Еве една идеја, моја изработка на машна за девер
Девер SUC50025
Cinderella
Cinderella
Администратор
Администратор

Female Број на мислења : 146
Локација : Скопје

https://vencavkaodsonistata.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Девер Empty Re: Девер

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот