Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Посетете ги...
Photobucket Photobucket
Влез

Си ја заворавив лозинката!

Latest topics
» Свадбите на славните
Боја на свадбата EmptyНед Јун 10, 2012 12:31 am by Cinderella

» Кумови
Боја на свадбата EmptyВто Апр 17, 2012 4:10 pm by Cinderella

» Невестински обувки
Боја на свадбата EmptyЧет Мар 29, 2012 10:43 am by Cinderella

» Предлози за аватари
Боја на свадбата EmptyЧет Фед 16, 2012 4:52 pm by Cinderella

» Избор на музика/песни
Боја на свадбата EmptyВто Фед 14, 2012 10:29 am by Cinderella

» Идеи како да ја/го побарате за жена/маж
Боја на свадбата EmptyНед Фед 12, 2012 5:41 pm by Cinderella

» Китенки за свадба
Боја на свадбата EmptyПон Окт 31, 2011 11:10 am by Cinderella

» Девер
Боја на свадбата EmptyПон Окт 31, 2011 11:07 am by Cinderella

» Бонбончиња за свадба
Боја на свадбата EmptyПон Окт 31, 2011 10:53 am by Cinderella

» Корпи за бонбончиња
Боја на свадбата EmptyПон Окт 31, 2011 10:40 am by Cinderella


Боја на свадбата

3 posters

Go down

Боја на свадбата Empty Боја на свадбата

Пишување  Cinderella Саб Апр 23, 2011 11:22 am

Дали бојата на свадбата ја избравте сами? Кој боја ја избравте? Дали беше една, или повеќе бои?
Какви комбинации правевте?
Cinderella
Cinderella
Администратор
Администратор

Female Број на мислења : 146
Локација : Скопје

https://vencavkaodsonistata.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Боја на свадбата Empty Re: Боја на свадбата

Пишување  Венчавка од бајките Пон Јун 06, 2011 12:06 pm

Бојата која ја симболизира свадбата,бела со комбинација на розево,крем,сиво.
Но убаво би било да биде и малку повесело пример жолто,црвено...
Венчавка од бајките
Венчавка од бајките
Нов член
Нов член

Број на мислења : 4

Вратете се на почетокот Go down

Боја на свадбата Empty Re: Боја на свадбата

Пишување  Кармела Чет Јун 09, 2011 11:18 am

Изборот на бојата беше моја.Бои кои ги сакам и носам.Ја одбрав розево-виолетовата како основна боја покрај белата за украсување,покани,шминка, освен во ресторанот.Тоа ќе ме чинеше,или треба помош која тогаш неможев да ја организирам.
Мислам дека тоа е основно да се одбере бојата ,а потоа да се оди на сите други детали.
Кармела
Кармела
Администратор
Администратор

Број на мислења : 33
Локација : Во светот на љубовта

http://www.zenskitajni.com/

Вратете се на почетокот Go down

Боја на свадбата Empty Re: Боја на свадбата

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот