Посетете ги...
Photobucket Photobucket
Влез

Си ја заворавив лозинката!

Latest topics
» Свадбите на славните
Како да поставите слика EmptyНед Јун 10, 2012 12:31 am by Cinderella

» Кумови
Како да поставите слика EmptyВто Апр 17, 2012 4:10 pm by Cinderella

» Невестински обувки
Како да поставите слика EmptyЧет Мар 29, 2012 10:43 am by Cinderella

» Предлози за аватари
Како да поставите слика EmptyЧет Фед 16, 2012 4:52 pm by Cinderella

» Избор на музика/песни
Како да поставите слика EmptyВто Фед 14, 2012 10:29 am by Cinderella

» Идеи како да ја/го побарате за жена/маж
Како да поставите слика EmptyНед Фед 12, 2012 5:41 pm by Cinderella

» Китенки за свадба
Како да поставите слика EmptyПон Окт 31, 2011 11:10 am by Cinderella

» Девер
Како да поставите слика EmptyПон Окт 31, 2011 11:07 am by Cinderella

» Бонбончиња за свадба
Како да поставите слика EmptyПон Окт 31, 2011 10:53 am by Cinderella

» Корпи за бонбончиња
Како да поставите слика EmptyПон Окт 31, 2011 10:40 am by Cinderella


Како да поставите слика

Go down

Како да поставите слика Empty Како да поставите слика

Пишување  Cinderella on Нед Мар 06, 2011 4:45 pm

Со сликите на форумот не треба да се претерува, но сепак повелете мала помош.

Најпрвин морате да се регистрирате на некоја страница за слики ( http://photobucket.com/ ) откако ќе се регистрирате на страната, потоа upload-ирајте ја сликата што сакате да ја поставите,откако ќе ја поставите сликата на страната,маусот поставете го врз сликта со што ќе ви се покаже прозорец со линкови, си лев клик кликнете на линкот IMG code (пикажано на сликата)

Како да поставите слика Untitled-1

потоа вратете се на постот кој го пишувате на форумот, со десен клик во прозорецот на постот,изберете PASTE (прикажано на сликата). Со ова процесот за поставување на слика е завршен, потоа продолжете со пишувањето на постот, по завршувањето на постот испратете го, и сликата ќе биде прикажана во вашиот пост.

__________________________________________________
Како да поставите слика 48Uxp1

Како да поставите слика CКако да поставите слика IКако да поставите слика NКако да поставите слика DКако да поставите слика EКако да поставите слика RКако да поставите слика EКако да поставите слика LКако да поставите слика LКако да поставите слика A

Glitter Graphics
Cinderella
Cinderella
Администратор
Администратор

Female Број на мислења : 146
Локација : Скопје

http://vencavkaodsonistata.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот