Посетете ги...
Photobucket Photobucket
Влез

Си ја заворавив лозинката!

Latest topics
» Свадбите на славните
Текстови за свадбени покани EmptyНед Јун 10, 2012 12:31 am by Cinderella

» Кумови
Текстови за свадбени покани EmptyВто Апр 17, 2012 4:10 pm by Cinderella

» Невестински обувки
Текстови за свадбени покани EmptyЧет Мар 29, 2012 10:43 am by Cinderella

» Предлози за аватари
Текстови за свадбени покани EmptyЧет Фед 16, 2012 4:52 pm by Cinderella

» Избор на музика/песни
Текстови за свадбени покани EmptyВто Фед 14, 2012 10:29 am by Cinderella

» Идеи како да ја/го побарате за жена/маж
Текстови за свадбени покани EmptyНед Фед 12, 2012 5:41 pm by Cinderella

» Китенки за свадба
Текстови за свадбени покани EmptyПон Окт 31, 2011 11:10 am by Cinderella

» Девер
Текстови за свадбени покани EmptyПон Окт 31, 2011 11:07 am by Cinderella

» Бонбончиња за свадба
Текстови за свадбени покани EmptyПон Окт 31, 2011 10:53 am by Cinderella

» Корпи за бонбончиња
Текстови за свадбени покани EmptyПон Окт 31, 2011 10:40 am by Cinderella


Текстови за свадбени покани

Go down

Текстови за свадбени покани Empty Текстови за свадбени покани

Пишување  Cinderella on Саб Апр 23, 2011 12:35 am

Овде можете да пишувате текстови за свадбени покани, или доколку му треба на некого нека побара.

__________________________________________________
Текстови за свадбени покани 48Uxp1

Текстови за свадбени покани CТекстови за свадбени покани IТекстови за свадбени покани NТекстови за свадбени покани DТекстови за свадбени покани EТекстови за свадбени покани RТекстови за свадбени покани EТекстови за свадбени покани LТекстови за свадбени покани LТекстови за свадбени покани A

Glitter Graphics
Cinderella
Cinderella
Администратор
Администратор

Female Број на мислења : 146
Локација : Скопје

http://vencavkaodsonistata.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Текстови за свадбени покани Empty Re: Текстови за свадбени покани

Пишување  Венчавка од бајките on Пон Јун 06, 2011 12:11 pm

Еве еден предлог од нас

Нека љубовта биде на крилјата на зората
љубовта нека биде длабоко море
голема како милион универзуми
нежна и тивка, без немири
и ќе се посвети да го украде срцето на секого
дека секој сака на свој начин, различен од другите.

Весна и Петар
Свечeна вечера и прием
во ресторан Каскада од 19.30 часот
Венчавка од бајките
Венчавка од бајките
Нов член
Нов член

Број на мислења : 4

Вратете се на почетокот Go down

Текстови за свадбени покани Empty Re: Текстови за свадбени покани

Пишување  Венчавка од бајките on Пон Јун 06, 2011 12:13 pm

Еве уште еден предлог

Бидејќи сте дел од нашите животи,
поради вашата љубов и пријателство,
по задоволство Ве покануваме заедно да го прославиме
24 јуни 2000 г (сабота)
како ден за нов почеток
Анастасија & Стефан
Семејство Семејство
Антевски Цветановски
Свечен прием во хотел Холидеј Ин Скопје

Од 19.00 часот
Венчавка од бајките
Венчавка од бајките
Нов член
Нов член

Број на мислења : 4

Вратете се на почетокот Go down

Текстови за свадбени покани Empty Re: Текстови за свадбени покани

Пишување  Кармела on Чет Јун 09, 2011 11:26 am

Вистинската љубов е дар од бога,сребрена панделка,
со која срцето со срце и умот со ум во едно тело и душа ги сврзува.
(име на невестата и младоженецот)
Ве покануваат семејствата
(презимињата)
и податоците за матично,црква,ресторан
ahh

__________________________________________________
zaljubeni Две тела, една душа, поврзани засекогаш zaljubeni

Текстови за свадбени покани KТекстови за свадбени покани AТекстови за свадбени покани RТекстови за свадбени покани MТекстови за свадбени покани EТекстови за свадбени покани LТекстови за свадбени покани A

Glitter Graphics
Кармела
Кармела
Администратор
Администратор

Број на мислења : 33
Локација : Во светот на љубовта

http://www.zenskitajni.com/

Вратете се на почетокот Go down

Текстови за свадбени покани Empty Re: Текстови за свадбени покани

Пишување  Cinderella on Пет Јун 10, 2011 12:50 pm

Еве го текстот на последната покана што ја добив пред 2 недели, доста едноставно:


(Име на невеста) (Име на младоженец)

Со особена чест и задоволство ве покануваме да ги споделите бајсреќните мигови со нас и да бидете дел од нашата свадбена веселба

Сабота xx.xx.2011.
Мотел Ресторан _______
Прием од 20h do 20:30 h

__________________________________________________
Текстови за свадбени покани 48Uxp1

Текстови за свадбени покани CТекстови за свадбени покани IТекстови за свадбени покани NТекстови за свадбени покани DТекстови за свадбени покани EТекстови за свадбени покани RТекстови за свадбени покани EТекстови за свадбени покани LТекстови за свадбени покани LТекстови за свадбени покани A

Glitter Graphics
Cinderella
Cinderella
Администратор
Администратор

Female Број на мислења : 146
Локација : Скопје

http://vencavkaodsonistata.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Текстови за свадбени покани Empty Re: Текстови за свадбени покани

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот