Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Посетете ги...
Photobucket Photobucket
Влез

Си ја заворавив лозинката!

Latest topics
» Свадбите на славните
Текстови за свадбени покани EmptyНед Јун 10, 2012 12:31 am by Cinderella

» Кумови
Текстови за свадбени покани EmptyВто Апр 17, 2012 4:10 pm by Cinderella

» Невестински обувки
Текстови за свадбени покани EmptyЧет Мар 29, 2012 10:43 am by Cinderella

» Предлози за аватари
Текстови за свадбени покани EmptyЧет Фед 16, 2012 4:52 pm by Cinderella

» Избор на музика/песни
Текстови за свадбени покани EmptyВто Фед 14, 2012 10:29 am by Cinderella

» Идеи како да ја/го побарате за жена/маж
Текстови за свадбени покани EmptyНед Фед 12, 2012 5:41 pm by Cinderella

» Китенки за свадба
Текстови за свадбени покани EmptyПон Окт 31, 2011 11:10 am by Cinderella

» Девер
Текстови за свадбени покани EmptyПон Окт 31, 2011 11:07 am by Cinderella

» Бонбончиња за свадба
Текстови за свадбени покани EmptyПон Окт 31, 2011 10:53 am by Cinderella

» Корпи за бонбончиња
Текстови за свадбени покани EmptyПон Окт 31, 2011 10:40 am by Cinderella


Текстови за свадбени покани

3 posters

Go down

Текстови за свадбени покани Empty Текстови за свадбени покани

Пишување  Cinderella Саб Апр 23, 2011 12:35 am

Овде можете да пишувате текстови за свадбени покани, или доколку му треба на некого нека побара.
Cinderella
Cinderella
Администратор
Администратор

Female Број на мислења : 146
Локација : Скопје

https://vencavkaodsonistata.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Текстови за свадбени покани Empty Re: Текстови за свадбени покани

Пишување  Венчавка од бајките Пон Јун 06, 2011 12:11 pm

Еве еден предлог од нас

Нека љубовта биде на крилјата на зората
љубовта нека биде длабоко море
голема како милион универзуми
нежна и тивка, без немири
и ќе се посвети да го украде срцето на секого
дека секој сака на свој начин, различен од другите.

Весна и Петар
Свечeна вечера и прием
во ресторан Каскада од 19.30 часот
Венчавка од бајките
Венчавка од бајките
Нов член
Нов член

Број на мислења : 4

Вратете се на почетокот Go down

Текстови за свадбени покани Empty Re: Текстови за свадбени покани

Пишување  Венчавка од бајките Пон Јун 06, 2011 12:13 pm

Еве уште еден предлог

Бидејќи сте дел од нашите животи,
поради вашата љубов и пријателство,
по задоволство Ве покануваме заедно да го прославиме
24 јуни 2000 г (сабота)
како ден за нов почеток
Анастасија & Стефан
Семејство Семејство
Антевски Цветановски
Свечен прием во хотел Холидеј Ин Скопје

Од 19.00 часот
Венчавка од бајките
Венчавка од бајките
Нов член
Нов член

Број на мислења : 4

Вратете се на почетокот Go down

Текстови за свадбени покани Empty Re: Текстови за свадбени покани

Пишување  Кармела Чет Јун 09, 2011 11:26 am

Вистинската љубов е дар од бога,сребрена панделка,
со која срцето со срце и умот со ум во едно тело и душа ги сврзува.
(име на невестата и младоженецот)
Ве покануваат семејствата
(презимињата)
и податоците за матично,црква,ресторан
ahh
Кармела
Кармела
Администратор
Администратор

Број на мислења : 33
Локација : Во светот на љубовта

http://www.zenskitajni.com/

Вратете се на почетокот Go down

Текстови за свадбени покани Empty Re: Текстови за свадбени покани

Пишување  Cinderella Пет Јун 10, 2011 12:50 pm

Еве го текстот на последната покана што ја добив пред 2 недели, доста едноставно:


(Име на невеста) (Име на младоженец)

Со особена чест и задоволство ве покануваме да ги споделите бајсреќните мигови со нас и да бидете дел од нашата свадбена веселба

Сабота xx.xx.2011.
Мотел Ресторан _______
Прием од 20h do 20:30 h
Cinderella
Cinderella
Администратор
Администратор

Female Број на мислења : 146
Локација : Скопје

https://vencavkaodsonistata.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Текстови за свадбени покани Empty Re: Текстови за свадбени покани

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот